Activistul palestinian Abdullah Shatat, eliberat după 32 de luni de detenție fără acuzații, leșină imediat după ieșirea din închisoarea israeliană
Activistul palestinian Abdullah Shatat a leșinat imediat după eliberarea din închisoarea israeliană, unde a fost ținut 32 de luni fără acuzații. El a denunțat tortura, foametea și lipsa de tratament medical, readucând în atenția lumii practica detenției administrative și abuzurile împotriva deținuților palestinieni.
🕒 2 zile în urmă