Fosta primă doamnă a Coreei de Sud, condamnată la șapte ani de închisoare pentru luare de mită
Fosta primă doamnă a Coreei de Sud, Kim Keon Hee, a fost condamnată la șapte ani de închisoare pentru luare de mită, inclusiv bijuterii și o geantă Dior, primite în schimbul unor favoruri politice. Soțul ei, fostul președinte Yoon Suk Yeol, execută deja o pedeapsă pe viață pentru insurecție.
🕒 1 zile în urmă