Curtea din Kenya găsește ministrul sănătății în stare de sfidare pentru construcția unui centru de carantină pentru cetățenii americani expuși la Ebola
Înalta Curte a Kenyei l-a găsit pe ministrul sănătății, Aden Duale, vinovat de sfidarea instanței pentru că a continuat construcția unui centru de carantină pentru cetățenii americani expuși la Ebola, încălcând ordinele judecătorești. Decizia stârnește controverse privind transparența, cooperarea internațională și respectarea statului de drept.
🕒 1 zile în urmă